Şehide Vefa

20.06.2022

İstanbul Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Medipol Üniversitesi ve Cerrahpaşa Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Genç İyiler Kulübü ile Bilim ve İnsan Vakfı gönüllüleri Muğla Dalaman Şehit Mehmet Akif Sancar Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde “Şehide Vefa” projesi kapsamında peyzaj çalışması yaptı. Gönüllülerin destekleri ile kurulan ve gelecek eğitim sezonunda tamamlanması planlanan kütüphaneye ise Muş'un Malazgirt ilçesinde 21.06.1993 tarihinde şehit olan Kırıkkaleli P. Uz. Onb. Eyyüp Torunlu’nun ismi  verildi. Ayrıca gönüllülerin etkinliğinde öğrencilere akıl oyunları setleri ve spor malzemeleri hediye edildi. 

 

 

 

 

    

 

 

Okul Müdürü Cafer BİNİCİ tarafından projenin öncüsü olan sayın Ahmet KÖSE ile Bilim ve İnsan Vakfı'na plaket takdim edildi.

 

Vakfımızın Başkanı Sn. Av. Turan Kıratlı yaptığı açıklamada şunları söyledi: Bilim ve İnsan Vakfı’nın kuruluş maksadı toplumumuza  ilmi, fikri ve ahlaki yönden katkı sağlamak, bu alanlarda gerek akademik gerek sosyolojik açıdan çalışmalar yapma hevesinde olan insanlarımızı, gençlerimizi güvenli ve samimi bir ortamda araya getirmektir. Güvenli ve samimi bir ortamdan kasıt milli ve manevi değerlere bağlı, şahsi menfaatlerin söz konusu olmadığı ortamdır. Gönüllülerimize yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz .

 

Projenin öncüsü Ahmet Köse ise  yaptığı açıklamada: 
 “Faaliyetlerimizin temel amacı; gençlerin iyilik projelerinde bir araya getirmek, iyilik konusunda genç yüreklere dokunmak, gençlerin kişilik ve liderlik yeteneklerinin geliştirmesini sağlamak ve karar alma mekanizmalarına katılımını arttırmaktır.” dedi.

 

                                                                    

Diğer Haberler